Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zgłoś awarię » 994, 660 074 611

-.+Rozmiar tekstu

Zeszłej zimy zamarzł mi wodomierz. Jak go zabezpieczyć przed mrozem?

W celu uniknięcia przemarzania wodomierza i zamarzania rur wodociągowych należy utrzymywać w pomieszczeniu temperaturę nie niższą niż 0oC. Należy sprawdzić czy w pomieszczeniu nie ma wybitych szyb, nieszczelnej stolarki, uszkodzonych drzwi, wyrw w murze. Wszystkie uszkodzenia należy naprawić przed pojawieniem się mrozów. W przypadku kiedy wodomierz znajduje się na zewnątrz instalację należy zabezpieczyć poprzez owinięcie rur specjalną pianką izolacyjną (do kupienia w sklepach i marketach budowlanych). Zamiast pianki można zastosować szmaty lub gazety.

Gdzie mogę zapłacić za wodę?

Rachunki za usługi świadczone przez Przedsiębiorstwo można zapłacić na poczcie lub w banku. Aby nasi klienci nie byli zarażani na ponoszenie dodatkowych opłat z tytułu opłat pocztowych czy bankowych zapraszamy do opłacania rachunków w punkcie Unicas znajdującym się w Wiejskim Domu Handlowym ul. Rynek w Bochni. Wpłat można dokonać również w kasie Przedsiębiorstwa ul. Majora Bacy 15 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 14.00

Czy mogę pić wodę prosto z kranu?

Tak, woda dostarczana do Państwa budynków (do wodomierza głównego) jest zdatna do picia bez gotowania. Jakość wody pobieranej z kranu zależy od materiałów z jakich zrobiona jest instalacja wewnętrzna w budynku i jej stanu technicznego. Za utrzymanie instalacji wewnętrznej odpowiada właściciel budynku lub zarządca nieruchomości.

Co to jest legalizacja wodomierza głównego i kto ją wykonuje?

Legalizacja jest to obowiązkowa kontrola metrologiczna wskazań wodomierza. Wykonują ją uprawnione przez organy administracji miar jednostki, a jako poświadczanie, że wodomierz spełnia wymagania metrologiczne ma ważną cechę legalizacyjną. Dla wodomierzy nie są wydawane pisemne świadectwa legalizacyjne. Okres ważności cech legalizacyjnych wynosi 5 lat i po tym okresie musi być ponownie sprawdzony. Wodomierze główne na przyłączach wodociągowych wymieniane są nieodpłatnie przez pracowników firmy, tak aby używane były tylko wodomierze posiadające ważne cechy legalizacyjne.

Jaka jest twardość wody?

Pełna informacja o twardości wody i jej składzie znajduje się na naszej stronie w zakładce Usługi laboratoryjne.

...

 

Strona Miasta Bochnia                               Biuletyn Informacji Publicznej

  • baner
  • baner
  • baner
  • baner