Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zgłoś awarię » 994, 660 074 611

-.+Rozmiar tekstu

 

 

Oczyszczalnia ścieków w Bochni jest oczyszczalnią mechaniczno-biologiczną z podwyższonym usuwaniem biogenów. W 1978 roku została oddana do eksploatacji część mechaniczna oczyszczalni ścieków, która zakładała 30% redukcję zanieczyszczeń. W latach 1998-2001 zmodernizowano ciąg osadowy oraz ciąg technologiczny. Modernizacja obejmowała również rozbudowę urządzeń zabezpieczających przed zanieczyszczeniami oraz wymianę urządzeń technicznych w istniejących obiektach.

Oczyszczalnia ścieków spełnia wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2014 roku w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego.

Proces technologiczny

Ścieki dopływają grawitacyjnie kanałem głównym lub zostają dowiezione wozami asenizacyjnymi do stacji zlewczej. Pierwszym obiektem, w którym poddawane są oczyszczeniu to budynek krat, gdzie usuwane są większe części pływające i wleczone. Następnie ze ścieków wytrącane są drobne frakcje mineralne na piaskowniku. W kolejnym kroku ścieki trafiają do dwóch osadników wstępnych. Ścieki po osadnikach kierowane są do reaktora biologicznego, a następnie do osadników wtórnych gdzie następuje ich oddzielenie od osadu czynnego. Po oczyszczeniu ścieki kierowane są do rzeki Raby.

Komunikat

KOMUNIKAT

 

Od dnia 04.05.2020r. laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni sp. z o.o. wznawia wykonywanie badań próbek wody dla klientów zewnętrznych.

W celu uzyskania informacji w sprawie dopełnienia formalności związanych ze zleceniem badania wody prosimy o kontakt z laoratorium

tel. 14 614 95 13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Od dnia 16.03.2020r. w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19 oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników, biura MPWiK w Bochni będą niedostępne dla klientów z zewnątrz, aż do odwołania. Zachęcamy do załatwiania spraw z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej lub telefonicznej.

W celu załatwienia spraw administracyjnych wymagających złożenia formalnych wniosków prosimy o ich przesyłanie na elektroniczną skrzynkę podawczą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny celem ustalenia formy przesłania dokumentów, numer centrali: 14 614 95 11.

Od dnia 16.03.2020r. zostają wstrzymane wyjścia pracowników odczytujących wodomierze. Prosimy naszych klientów o podawanie stanu wodomierzy poprzez formularz elektroniczny znajdujący się na stronie http://mpwikbochnia.pl/index.php/informacje-dla-klientow/stan-wodomierza, bądź telefonicznie pod numerem 14 614 95 16. Płatności rachunków za usługi wodno-kanalizacyjne prosimy realizować przelewami elektronicznymi na numer konta podany na fakturze.
Prace związane z wymianami wodomierzy będą realizowane tylko w pilnych przypadkach po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu terminu.


Pragniemy poinformować, że powyższa sytuacja nie wpłynie na zapewnienie ciągłości dostaw wody, a także odbioru ścieków.

MPWiK w Bochni równocześnie informuje, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jak i Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie, potwierdzają brak zagrożenia dla systemów wodociągowych w zakresie rozprzestrzeniania koronawirusa. WHO w publikacji z dnia 2.03.2020r. (Water, sanitation, hygiene and waste management for the COVID-19 virus. Technical brief. WHO 3 March 2020) informuje że obowiązujące procedury i środki są wystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa wody pitnej. Proces dezynfekcji wody zapewnia szybką utratę aktywności wirusa COVID-19. Proesy uzdatniania środkami dezynfekcyjnymi oraz promieniami UV stosowanymi przez MPWiK są najskuteczniejszymi metodami zapewniającymi bezpieczne korzystanie z wody z kranu.

Przepraszamy za wszystkie niedogodności

Strona Miasta Bochnia                               Biuletyn Informacji Publicznej

  • baner
  • baner
  • baner
  • baner